Finance


Zde vedeme účetnictví české Alzy i dalších tří zahraničních. Ve spolupráci s IT oddělením se snažíme o co největší automatizaci, ale zároveň víme, že na konci dne je potřeba si dost věcí odmakat po staru a ani ten nejlépe nastavený robot nám zatím nepomůže.

My jsme oči managementu. Přes čísla hlídáme a sledujeme vše, co se ve firmě děje, odhalujeme a také předvídáme problémy. Navrhujeme procesní inovace, abychom se i nadále zlepšovali a zůstali jedničkou na trhu.

Primární odpovědností Treasury je řízení peněžních toků a likvidity. V praxi to znamená zpracování plateb, přípravu kvalitní prognózy cash flow a řízení finančních rizik. Pracujeme na postupné digitalizaci a automatizaci Treasury v Alze, což vyžaduje aktivní komunikaci s bankami a dalšími odděleními napříč firmou.

Nakupujeme materiál, zboží a služby pro interní potřeby Alzy. Jsme garanti transparentních a férových výběrových řízení a dosaženými úsporami podporujeme princip dobrého hospodáře. Nejvíce času trávíme na schůzkách nebo telefonujeme, protože bez komunikace s kolegy a dodavateli se prostě neobejdeme.

Staráme se o to, aby každá platba odešla i přišla na správné místo, nezávisle na platební metodě, ani na zemi prodeje. Nastavujeme pravidla a procesy pro automatické zpracování plateb, zbytek zpracováváme ručně.

Příležitosti na Financích pravidelně aktualizujeme. Budeme rádi, pokud mrknete na seznam volných pozic a vyberete si. A nebo se nám ozvěte, jen tak.

V tuto chvíli nejvíce oceníme kolegy do následujících rolí:

V současné době nejsou žádná volná místa.


Všichni se sem nevejdeme, tak ti představíme alespoň některé z nás.

Lukáš Jezbera

Chief Financial Officer

Lukáš začínal kariéru v Big4, kde získal zkušenosti z Corporate Finance. V oddělení Advisory měl možnost podílet se na mezinárodních projektech v oblasti fúzí, akvizic, reorganizací nebo prodeje společností. Od roku 2016 pracoval Lukáš v mezinárodní finanční skupině, kde prošel různými pozicemi, a to nejen v Čechách, ale přes dva roky i v Jihovýchodní Asii. Do Alzy ho přivedla možnost realizovat své nápady, ladit procesy a přemýšlet nad byznysovými problémy.

František Košina

Head of Treasury

První zkušenosti sbíral jako finanční auditor ve „velké čtyřce“ a dále je rozvíjel v korporátním Treasury. V Alze je jeho hlavní pracovní náplní oblast financování, řízení cash flow a zajištění měnového rizika. Nejvíce ho baví komplexnost těchto témat, provázání s finančními trhy a možnost podílet se na zefektivnění firemních procesů. Ve volném čase se věnuje běhání.

Jan Krpata

Head of Payments and Risk

Honza začínal jako konzultant pro banky a po pár letech zjistil, že by chtěl být blíže reálnému businessu. Pak přišla nabídka od Alzy a tak neváhal a začala jeho cesta ve světě plateb, kde aplikuje datovou analýzu a hledá jednoduché a efektivní řešení pro komplexní problémy.

Tomáš Pešek

Head of Controlling

Práce v controllingu Tomáše už před více než 10 lety oslovila možností nahlédnout pod pokličku řízení firem, protože téměř každé businessové rozhodnutí má finanční dopad. Snaží se hledat optimální nastavení mezi procesy a metrikami, na základě kterých jsou řízeny. Na controllingu v Alze ho baví široký záběr a komplexnost témat, která s kolegy řeší.

Pavla Chudomelová

Head of Procurement

Pavla přišla do Alzy po letech strávených v korporátu s cílem nastavit transparentní a jednotný proces tendrování a zefektivnit a zlepšit podmínky interních nákupů napříč celou firmou. Na své práci oceňuje možnost účastnit se pestré škály projektů a aktivně se podílet na rozhodování o jejich realizacích.

Jarda Kříž

Head of Accounting

Přišel do Alzy před 10 lety a dnes je šéfem účtárny. Jeho heslem bylo „účtárna na čudlík“, vedl totiž vývoj účetních modulů. Nerad chodí na pohovory, kde láká dobrodruhy na jízdu s námi. Dopředu jim říká, že tady se to mění pod rukama, a to, co se naučili jinde, jim u nás stačit nebude.