Finance

Běžní lidé vidí jen čísla.

My v nich čteme přání zákazníků.


Naše pododdělení

Accounting

Zde vedeme účetnictví české Alzy i dalších tří zahraničních. Ve spolupráci s IT oddělením se snažíme o co největší automatizaci, ale zároveň víme, že na konci dne je potřeba si dost věcí odmakat po staru a ani ten nejlépe nastavený robot nám zatím nepomůže.

Cash Operations

Staráme se o to, aby každá platba odešla i přišla na správné místo, nezávisle na platební metodě, ani na zemi prodeje. Nastavujeme pravidla a procesy pro automatické zpracování plateb, zbytek zpracováváme ručně.

Controlling

My jsme oči managementu. Přes čísla hlídáme a sledujeme vše, co se ve firmě děje, odhalujeme a také předvídáme problémy. Navrhujeme procesní inovace, abychom se i nadále zlepšovali a zůstali jedničkou na trhu.

Security

Staráme se o fyzickou i technickou bezpečnost na našich provozovnách s cílem eliminovat rizika, ztráty a protiprávní jednání. Proto vybavujeme naše objekty nejmodernějšími technologiemi a optimalizujeme veškeré bezpečnostní procesy.

Procurement

Nakupujeme materiál, zboží a služby pro interní potřeby Alzy. Jsme garanti transparentních a férových výběrových řízení a dosaženými úsporami podporujeme princip dobrého hospodáře. Nejvíce času trávíme na schůzkách nebo telefonujeme, protože bez komunikace s kolegy a dodavateli se prostě neobejdeme.

Customer Financial Services

Splátky, pojištění, prodloužená záruka, Třetinka a program pronájmu elektroniky NEO. Toto vše v Alze spadá přímo pod naše oddělení. Služby rozvíjíme a řídíme na základě čísel, ale víme, že za každým řádkem v tabulce je živý zákazník, který je nejdůležitější.

Internal Audit

Chceme jednat korektně – uvnitř i navenek. Proto dohlížíme, jak nad dodržování interních pravidel ze strany zaměstnanců, tak i nad vztahy se třetími stranami. Udržování fair play je hlavním heslem pro naši práci.

Inventory Audit

Provádíme pravidelné inventury zboží ve všech skladech Alzy a to nejen v obřích logistických halách, ale i na malých pobočkách, reklamačních či montážních skladech. Vzniklé nedostatky ve skladovém hospodářství se snažíme dořešit tak, aby příště nevznikly a bylo jich tak co nejméně.


Volná pracovní místa v oddělení: Finance

Příležitosti na Financích pravidelně aktualizujeme. Budeme rádi, pokud mrknete na seznam volných pozic a vyberete si. A nebo se nám ozvěte, jen tak.

V tuto chvíli nejvíce oceníme kolegy do následujících rolí:


Tohle jsme my

Všichni se sem nevejdeme, tak ti představíme alespoň některé z nás.

Lukáš Jezbera

Chief Financial Officer

Lukáš začínal kariéru v Big4, kde získal zkušenosti z Corporate Finance. V oddělení Advisory měl možnost podílet se na mezinárodních projektech v oblasti fúzí, akvizic, reorganizací nebo prodeje společností. Od roku 2016 pracoval Lukáš v mezinárodní finanční skupině, kde prošel různými pozicemi, a to nejen v Čechách, ale přes dva roky i v Jihovýchodní Asii. Do Alzy ho přivedla možnost realizovat své nápady, ladit procesy a přemýšlet nad byznysovými problémy.

Jarda Kříž

Head of Accounting

Přišel do Alzy před 10 lety a dnes je šéfem účtárny. Jeho heslem bylo „účtárna na čudlík“, vedl totiž vývoj účetních modulů. Nerad chodí na pohovory, kde láká dobrodruhy na jízdu s námi. Dopředu jim říká, že tady se to mění pod rukama, a to, co se naučili jinde, jim u nás stačit nebude.

Jirka Kovanda

Head of Customer Financial Services

Do Alzy ho přivedla chuť po změně. A po 4 letech práce v malém startupu se přechod do 20miliardové Alzy zdál být změnou dostatečně zajímavou. Jirka v Alze rozvíjí a stará se o veškeré zákaznické služby jako jsou například Třetinka nebo NEO.

Petr Hošek

Head of Inventory Audit

Petrova kariéra v Alze začala už před 15 lety. Je příkladem toho, že i ze skladníka se dá vypracovat na vedoucího inventurního oddělení, kde aktuálně vede kolem 30 kolegů. U Petra si dejte pozor na detaily, protože na nich si dává nejvíce záležet.

Pavla Vrbková

Chief Compliance Officer

Začala v Alze v roce 2018 a byla první člověkem, který dostal na starost oblasti kontroly procesů, bezpečnosti a řešení neoprávněného jednání. Dnes vede tým interního auditu a zastřešuje také problematiku compliance. Na práci si nejvíce cení neustále různorodosti a dobrého pocitu z budování férového prostředí.  

Lukáš Jezbera

Head of Cash Operations

Lukáš začínal kariéru v Big4, kde získal zkušenosti z Corporate Finance. V oddělení Advisory měl možnost podílet se na mezinárodních projektech v oblasti fúzí, akvizic, reorganizací nebo prodeje společností. Od roku 2016 pracoval Lukáš v mezinárodní finanční skupině, kde prošel různými pozicemi, a to nejen v Čechách, ale přes dva roky i v Jihovýchodní Asii. Do Alzy ho přivedla možnost realizovat své nápady, ladit procesy a přemýšlet nad byznysovými problémy.

Tomáš Pešek

Head of Controlling

Práce v controllingu Tomáše už před více než 10 lety oslovila možností nahlédnout pod pokličku řízení firem, protože téměř každé businessové rozhodnutí má finanční dopad. Snaží se hledat optimální nastavení mezi procesy a metrikami, na základě kterých jsou řízeny. Na controllingu v Alze ho baví široký záběr a komplexnost témat, která s kolegy řeší.

Tomáš Dvořák

Head of Security

Tomáš vede Alza tým oddělení bezpečnosti a kontroly, které je odpovědné za fyzickou i technickou bezpečnost a celkové kontrolní mechanismy. Zároveň je vedoucím pracovníkem Compliance, kde je odpovědný za tvorbu preventivních opatření i odhalování a vyšetřování veškerých druhů kriminality, včetně dodržování zákonných povinností. Oblíbené motto „Řeči nemají cenu – ukázaná platí.“ svědčí o tom, že jeho práce a výzvy nikdy nekončí. Ve volném čase se rád věnuje rodině, létání, přátelům a jízdě na motorce.

Pavla Chudomelová

Head of Procurement

Pavla přišla do Alzy po letech strávených v korporátu s cílem nastavit transparentní a jednotný proces tendrování a zefektivnit a zlepšit podmínky interních nákupů napříč celou firmou. Na své práci oceňuje možnost účastnit se pestré škály projektů a aktivně se podílet na rozhodování o jejich realizacích.

Proč s námi pracovat?


Pod rukama nám projde každá koruna z 45 miliard obratu Alzy.

300 milionů řádků nám ročně přibude v účetnictví.

Inovace pro nás nejsou jen prázdné slovo,
vymýšlíme inovace nejen pro sebe, ale i pro další oddělení.

Stále hledáme způsoby, jak zefektivnit naši práci na Financích přes sílu IT.

Práce našeho oddělení má přirozené přesahy do celé firmy.

Víme, že úspěch od neúspěchu oddělují stovky detailů.