Logistika

Náš ideál je nákup myšlenkou a doručení teleportem. Proto potřebujeme tisíce inovací, z nichž každá další musí dělat nákup rychlejší či komfortnější.

Investujeme do robotizace


Jak to u nás fungujeLogistické fieldy

Operations

Celý tým spravuje našich 6 logistických center. Každý den makají na vychystání X desítek tisíc zakázek s dlouhodobou kvalitu expedice 99%. Učíme se Maďarsky a chystáme se na Němčinu. Opravdovou výzvou je big season, kdy denní objemy rostou až na 4násobek a ve skladech máme stovky sezónních pracovníků.

Planning and project

Kolegové v týmu plánování a analýz mají už teď jasno o tom, jak bude vypadat naše logistika v roce 2025. Plánujeme již rok 2030 a věříme v naplnění naší vize a doručení teleportem. Tato strategie obsahuje nové technologie, nové sklady a nové země. Od toho je zde projektový tým, který dokáže postavit nové logistické centrum i se 400 roboty. Je zodpovědný i za kapacitu skladu a efektivitu skladování.

Process

Každý den se potkáváte s výsledky jejich práce, jen o nich nic nevíte. To jsou naši procesní architekti. Zaměřují se jak na optimalizační část stávajících struktur logistiky, tak implementaci automatizace do již fungujících částí procesů. S dynamickým prostředím E-com, přichází i dynamické potřeby pro změny procesů. Je potřeba proto být agilní a umět výborně spolupracovat v IT vývojem.

Controlling

Pokud máme postavený sklad, nastavené procesy a obsazené pozice, tak přichází controlling, který denně dohlíží na kvalitativní a nákladové ukazatele naší logistiky. Jejich výsledky práce naši zákazníci ocení hlavně v případě vzniklého problému se zakázkou, jelikož mají přehled o každé jedné zakázce, jejím stavu a časovém odhadu jejího doručení.

IT

IT Delivery – zajišťuje architekturu, infrastrukturu, bezpečnost a provoz našich systémů, spolu s dalšími nástroji, a to pro celou firmu.

Business Delivery – určuje strategii IT rozvoje jak obchodních tak provozních částí firmy.

Produktový vývoj – řídí produktový vývoj (od mobilních aplikací, webových stránek až po interní ERP systém).

Research and development

Výzkum a vývoj, který probíhá uvnitř Alzy je zaměřen na poptávku naší logistiky. Jedná se o nové technologie pro logistiku, optimalizační nástroje, či integraci externích řešení. Jedna z nosných myšlenek naší vize je inovujeme pro růst, rosteme pro přežití. Cílem je přivést do Alzy nové produkty, technologie a přidat je k celkovému zisku společnosti.


Tohle jsme my

Všichni se sem nevejdeme, tak ti představíme alespoň některé z nás.


Miroslav Kövary

Místopředseda představenstva

Míra se během osmi let vypracoval z manažera malé prodejny na ředitele dvou největších oddělení v Alze a nezpomaluje. Pokud chceš zažít opravdovou jízdu, rád Tě uvítá ve svém týmu.

Antonín Roškota

Project Process Manager

Šéf projektové kanceláře, Antonín Roškota, přišel do Alzy v půlce roku 2019 a od té doby staví projektovou kulturu v Alze. Přišel k nám po 13leté praxi v největší automobilce na světě, kde řídil plánování a výrobu v kolínském závodě. Tonda je srdcem i duší plánovač, má jasné cíle a priority až do roku 2030.

David Kupec

Site Leader

David začínal v Horních Počernicích a nyní má pod palcem náš sklad v Chrášťanech. Nezaskočí ho žádný vtip a je rychlý jak motorová myš. Je schopný vyřešit nevyřešitelné. Je to tramp, který má rád off road. Ale nejvíc ze všeho miluje svou rodinu.


Volná pracovní místa v oddělení: Logistika

Rolí v Logistice je nespočet, budeme rádi, pokud mrknete na seznam volných pozic a vyberete si. A nebo se nám ozvěte, jen tak.

Z celého přehledu nabídek bychom vypíchli: