Doprava

Do půlnoci objednáš, ráno máš.

O nás

Do AlzaBoxu, na naši prodejnu, na výdejní místo, do domu i kanceláře.

Dohlížíme na to, aby zákazník s dopravou dostal tu nejlepší službu. Od Aše, přes Tatry, až po Garbolc. Pracujeme v menších týmech, spolupracujeme jako celek. Podporujeme naši logistickou páteř, hledáme nové synergie a naplňujeme tak vizi doručení teleportem.

Celý tým Doprav se intenzivně podílel a stále neúnavně podílí na úspěchu revoluční služby “Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš”


Kdo jsme a co děláme?


Lukáš Solný

Head of Product – Transport

Absolvovat schůzku s Lukášem chcete. Odcházíte z ní plni nových znalostí a navíc se usmíváte jak prasklý párek. Studnice vědomostí a detailní know-how o fungování procesů, bez kterých bychom nic nedoručili ani za roh našich logistických center. Schopnost vysvětlit věci tak, že je pochopí i vaše 80 letá babička, jsou poznávacím znamením. Stejně jako nezaměnitelný účes, díky kterému na 100 metrů poznáte, že se Lukáš blíží.

David Blahovec

Product Specialist

Únor 2020 se do Davidova CV zapíše zlatým písmem. Přidat se do alzího klanu bylo po ročním pobytu na Novém Zélandu dobrým rozhodnutím. Dynamické fungování Alzy a někdy i nečekané změny v zajetých kolejích služeb a procesů jsou Davidovi blízké. Což nikoho u vášnivého fanouška gamingu nepřekvapí. Když zrovna sympatický skokan po kariérním žebříčku nesmaží u kompu, můžete ho potkat na road tripu někde za hranicemi, anebo s přáteli. Pravděpodobně u piva.

Produktový tým

Produktový tým je zodpovědný za podobu všech našich dopravních služeb tak, aby z nich měl zákazník maximální užitek a komfort. Zodpovídá za správu dopravních procesů – jejich bezchybnou implementaci, vylepšování a opravy tam, kde je to potřeba. Celý tým se vyznačuje značnou rychlostí a jedná vždy bez zbytečných odkladů. Úzce spolupracuje s IT, takže jejich oblíbená literatura je IT fronta požadavků.


Vladimír Dědek

Transport Team Leader

Jestli někomu koluje doprava v krvi, pak je to Vláďa. Bohaté zkušenosti z dopravy i obchodu ho přivedly právě do Alzy, kde může díky svému přístupu hard workera být leader špičkové zákaznické dopravní služby. Pokud ho načapete ve večerních hodinách za pracovním stolem, pravděpodobně vstřebává nové informace a znalosti, které hned další den uplatní při své práci. Když nepracuje, tak cestuje, kamkoliv, anebo si zasportuje.

Dopravní tým

Dopravní tým řídí a rozvíjí síť externích smluvních dopravců. Těch notoricky známých hráčů na trhu i těch menších. Vyjednává podmínky, denně s dopravci komunikuje a řeší provozní záležitosti i dlouhodobá strategická témata. Nastavuje jízdní řády pro distribuci zboží mezi našimi sklady, pobočkami a hlavně rostoucí sítí AlzaBoxů. Spravuje jednotlivé dopravní trasy a uzly, optimalizuje a hledá v nich další možnosti, jak být u zákazníka co nejdříve.


Jan Pirič

Manager of AlzaExpres CZ

Honza je prý celkem nudný týpek. Vystudoval sice úplně jiný obor, ale stejně skončil u logistiky a dopravy tak, jak mu sudičky daly do vínku už v kolébce. Alza tak má ve svých řadách excelentního logistika a zároveň šéfa AlzaExpres. Racionální přístup, respekt k ostatním a schopnost zachovat klid i v krizových situacích se Honzovi jistě hodí i při cestování, ideálně do Afriky s baťůžkem na zádech. A pak že je nudný…

AlzaExpres

AlzaExpres. Vlajková loď, vlastní dopravní služba Alzy. Tým AlzaExpres je zodpovědný za řízení, rozvoj a utilizaci robustní kurýrní sítě. A to ve všech dopravních i přidružených službách, které nabízí a realizuje – doručení do AlzaBoxů, doručení XL produktů a jejich instalace u zákazníků doma i doručení v časovém slotu až do rukou. Správa a péče o vozový park je samozřejmostí, stejně tak jako práce se zpětnou vazbou od zákazníka, která pomáhá formovat podobu našich služeb.


Markéta Svatošová

Head of Operations – Transport

I když její vášní a celoživotní profesí je hlavně mezikontinentální logistika, i v Alze, přiloží ruku k dílu tam, kde je zrovna potřeba. Markéta aktuálně zametá cestu celému dopravnímu týmu tak, aby se mohl soustředit na doručení perfektní zákaznické služby. Milovnice chytrých a jednoduchých řešení, motorek, severské hudební temnoty a kelímků ze Starbucks. Motivační fráze jsou pro ni jako rudý hadr na býka a když jde zrovna kolem, vždy vám dobře poradí.

Tým Operations

Operations tým drží aktivity, které pomáhají k úspěšnému plnění všech cílů doprav. Hlídá kvalitu dopravní služby, vyhodnocuje zákaznickou zpětnou vazbu, identifikuje slabá místa, navrhuje změny. Analyzuje, nastavuje cíle a vyhodnocuje jejich plnění. Hlídá, že máme v pořádku smluvní dokumentaci. Zodpovídá za zpracování finanční agendy, úzce spolupracuje s Logistikou.


Zuzana Michalíková

Teamleader Multimodal Transport

V mezinárodních přepravách je Zuzka opravdová odbornice. Má je vystudované a věnuje se jim celou profesní kariéru. Odzbrojí vás svou nezlomnou energií a kamarádským přístupem, i v náročných situacích si umí udělat legraci a brát věci s nadhledem. Má vzácnou schopnost vytáhnout z vás všechny informace. Po rozhovoru s ní odcházíte s pocitem, že jste jí na sebe práskli i to, co byste se neodvážili říct ani u zpovědi před mší svatou.

Multimodální přeprava

Cokoliv je potřeba dovézt z jiného kontinentu, je to práce pro tým multimodálních přeprav. Nezáleží na tom, jestli po moři i oceánu, letadlem, železnicí nebo po silnici, tým vždy zná nejlepší řešení. Zodpovídá za hladký průběh – nakládku, přepravu, vyclení i vykládku. Vyjednává podmínky s dopravci tak, abychom vždy měli nejlepší možnosti. Řeší škodní události a snaží se jim předcházet. Podílí se na exportních přepravách pro evropské B2B zákazníky. Spravuje Intrastat pro celou Alzu. Úzce spolupracuje s oddělením nákupu.


Z kompletního přehledu nabídek bychom vypíchli: