Marketing Account Manager

Jsme jediní, kdo umí umlčet zeleného mimozemšťana. A uděláme to! Hned jak budou všichni nakupovat na Alza.cz/Alza.sk/Alza.hu a dalších státech EU.

 
 

Jaký je náš tým?

 • Říká se nám Vendor Marketing (tým Vendor Marketing Managerů/ek, specialistů/ek a asistentů/ek), spojuje nás obchod a marketing a staráme se o dlouhodobou spolupráci s našimi dodavateli.
 • Jsou jimi značky jako je Apple, Microsoft, Lego a další, pro něž plánujeme marketingové kampaně s velkými budgety a launchy.
 • Vše, co domluvíme se pak objeví v TV reklamách, PPC kampaních nebo na billboardech.
 • Jsme rozděleni do 2 týmů podle konkrétních partnerů a segmentů (mobily, notebooky, kosmetika, …) a jsme součástí segmentových porad.

Koho k sobě hledáme?

 • Aktuálně někoho, kdo by zastřešil celkovou marketingově-obchodní spolupráci s našimi vendory.
 • Máte alespoň 3 roky zkušeností v marketingu a salesu.
 • Někoho s velmi dobrými komunikačními, vyjednávacími a prezentačními dovednostmi, který dokáže pochopit potřeby našeho dodavatele a nabídne mu nejlepší marketingové aktivity přímo pro něj. Často budete v komunikaci s lidmi z high level pozic.
 • Musíte chápat byznys – co jsou marže, jak se počítá ROI a DPH, ale i zvládat pravidla networkingu. Spíše hledáme někoho, kdo již za sebou nějaká vyjednávání má.
 • Domluvíte se s partnery v angličtině, jejich zastoupení může být pouze anglicky mluvící.
 • Dokážete říct plusy a mínusy offline vůči online marketingu a také víte jaké základní media-typy existují.
 • Očekáváme, že zvládnete kontingenční tabulky v Excelu.

Proč vás to bude bavit?

 • Zaměstnanecké slevy získáte na celý sortiment Alzy. Takže od elektroniky, přes sekačky až po sprchový gel.
 • Nabízíme 4 týdny dovolené a k tomu dalších 5 Whatever Days.
 • Máme kartu Multisport, ale i zvýhodněné telefonování pro vás i vaši rodinu.
 • Chceme, abyste navštěvovali jazykové kurzy, účastnili se interních i externích vzdělávacích kurzů a rostli s firmou.
 • Časem čekáme, že budete chtít růst kompetencemi nebo se přesunout na vyšší pozici v rámci týmu. Možný je přesun i na jiné oddělení.
 • Díky komunikaci s dodavateli poznáte spoustu nových lidí a naučíte se ještě lépe komunikovat, prezentovat a vyjednávat.
 • KPI jsou vždy na kvartál a máte na ně přímý vliv.

Co například vzniklo pod naší taktovkou?

Kampaň Budoucnost je tady – nové technologie Intel Evo a Windows 11

Cílem kampaně bylo představení nové éry notebooků s procesory nové generace Intel Evo a operačním systémem Windows 11. Vytvořili jsme příběh, na kterém jsme ukázali, co všechno dnešní notebooky s nejnovějšími technologiemi dokážou.

LEGO Shop
Ve spolupráci s jedním z našich největších dodavatelů jsme v červnu otevřeli LEGO shop na showroomu v Holešovicích. Otvíračkou provázel Jirka Král, pro zákazníky byly připraveny dárky k nákupu a součástí programu byla i soutěž o LEGO figurku panáčka, která letěla do vesmíru.

 

 

 

Jak vypadá výběrové řízení?

Po reakci ti pošleme ještě více informací

První kolo je online test na doma

První kolo je s HR, kde proberete vše potřebné

Následuje case study na doma, kterou hodnotí manažer

Setkání s HR a manažerem, kde obhajujete case study

Pokud vše klapne, pošleme nabídku

Vždy dostanete feedback

S kým se potkáte během výběrového řízení

Andrea Hanušová

Senior HR Specialist

Mým cílem je obsadit správné lidi na správné pozice pro oddělení marketingu a Sales&Purchasing. Mimo to jim pomáhám v rozvoji jejich talentu a snažím se, aby byli členové naší Alza family spokojení.

Petra Holubová

Vendor Marketing Division Manager

Do Alza.cz jsem na pozici vendor partnera nastoupila v roce 2012 po 7-mi leté zkušenosti jako Business Unit Manager v distribuční firmě s IT produkty. Své zkušenosti z oblasti nákupu a obchodu jsem tak rozšířila o oblast marketingu. V roce 2016 jsem se posunula na pozici vedoucího divize. Spolupráce s významnými značkami jako jsou Apple, HP, nebo Intel a kombinace obchodního vyjednávání, plánování a marketingu mě baví a stále mě učí novým věcem a posouvá dále. 

 

Jan Gregor

Head of Vendor Marketing

Honza se po 15 letém působení v marketingových, technologických i výrobních firmách rozhodl poznat vody e-commerce. V roce 2021 tak začal svůj příběh v Alze, kde vede Vendor Tým, který se stará o marketingovou spolupráci se stovkami výrobců a dodavatelů jako jsou Apple, Microsoft nebo Lego. Při práci se snaží propojovat jak business myšlení, marketingový pohled, tak i selský rozum. Stejné principy hledá i u lidí do svých týmů.

Odpovědět
Místo výkonu práce
Štítky