Studentské praxe a stáže

Moc děkujeme za zájem o stáž, ale bohužel máme pro rok 2024 kapacity ve všech týmech vyčerpané.

Teorie ze školy je dobrý základ, ale nad praxi v oboru není. Souhlasíš?

*

🌟 Nabízíme Ti možnost nahlédnout pod pokličku našeho úspěšného e-commerce příběhu a získat šanci učit se od skvělých kolegů. 🌟

*

*

*

V jakých týmech máš možnost se zapojit do povinné praxe či stáže?

*

*

*

Vendor Marketing

Přiblížíme ti, jakým způsobem u nás řešíme marketingovou spolupráci s VIP značkami, zpracování jednotlivých aktivit a ukážeme ti celý proces od schůzky s dodavatelem po zobrazení grafiky na billboardu.

Privátní značky

Stojíme za zrodem AlzaPower, Eternico, Siguro a mnoho dalších úspěšných značek. Podíváš se, jak funguje vývoj produktu pod vlastním brandem od nápadu, přes výrobu až po spokojeného zákazníka. Zapojíš se do komunikace se zahraničními dodavateli či s kolegy z různých Alzích týmů.

B2B

Jsme tým obchodníků se zákazníky z řad velkých firem, korporátů či státní správy. Ukážeme ti, jakým způsobem s takovými zákazníky komunikujeme, jak fungují naše interní systémy, co a jak zákazníkům nabízíme a vezmeme tě na obchodní meetingy.

Sales & Purchasing

Necháme tě nahlédnout pod pokličku business oddělení v Alze. Přiblížíme ti celý proces, tedy od vyjednávání a nákupu produktů od dodavatele, až po prodej koncovým zákazníkům.

SEO & Content

Podíváme se spolu na to, jak se s pomocí relevantních dat dá strategicky tvořit obsah na webu. Zjistíš, jak funguje webová analytika v praxi, nahlédneš pod pokličku analýzy klíčových slov a naučíme tě, jak optimalizovat kategorie pomocí horního popisu.

PPC

Seznámíme tě s tvorbou, vyhodnocováním a optimalizací výkonových kampaní ve vyhledávačích a cenových srovnávačích. Náplň práce je celkově analyticky zaměřená, takže tě naučíme pracovat s nástroji jako jsou Google Ads, Sklik, PPC BEE, naším interním systémem a společně zapracujeme i na excelu, vizualizaci dat a jejich interpretaci.

Office IT Admin

Budeš součástí týmu zabývajícího se administrací informačních systémů, což zahrnuje správu uživatelských účtů, instalaci a aktualizaci softwaru, a řešení běžných technických problémů.

Web and Mobile Development

Setkáš se s prací na front-end vývoji (uživatelské rozhraní) a back-end vývoji (serverová strana) webových a mobilních aplikací. To ti umožní získat komplexní přehled o celém vývojovém procesu a programování v různých jazycích a technologiích, jako jsou HTML, CSS, Swift, a mnoho dalších.

IT Security

Nahlédneš pod pokličku ochrany IT infrastruktury organizace před různými hrozbami, včetně hackingu, malware, phishingu a dalších kybernetických útoků. Budeš monitorovat síťový provoz a analýzovat potenciální hrozby. Pokud jsou zjištěny nebezpečné aktivity, můžeš se podílet na rychlé reakci a řešení problémů.

Human Resources

Provedeme tě prací s pracovně právní dokumentací, nahlédneš do oblastí benefitů zaměstnanců a zúčastníš se interních schůzek ohledně řešených HR témat.

Nenašli jste, co jste chtěli?

I tak se nám ozvěte a zkusíme najít vhodné oddělení !

Více o našich odděleních

Jak proběhne proces před tím, než se na praxi domluvíme?

 • ozveme se ti z HR ohledně základních informací,
 • ověříme s daným oddělením jejich aktuální kapacity, které se v čase mohou měnit,
 • proběhne setkání s HR a tvým potenciálním vedoucím v Alze, abychom se vzájemně sladili v očekáváních,
 • můžeme ti dát ke zpracování drobný úkol,
 • zašleš nám náhled smlouvy se školou, kterou potřebujeme z naší strany prostudovat,
 • domluvíme se na možnostech spolupráce.

Informace a podmínky k absolvování praxe

 • ve formuláři do políčka “vzkaz” uveď oddělení či oblast, které tě zajímá,
 • připoj informaci, v jakém období, datumu a délce praxi hledáš,
 • zašleš nám krátký motivační dopis, CV a proč chceš praxi právě u nás,
 • praxe se konají na základě smlouvy se školou, kterou od tebe budeme potřebovat zaslat předem,
 • ne všechny praxe v odděleních jsou určené pro studenty středních škol či nižších ročníků vysoké školy a současně s krátkou délkou povinné školní praxe – každou žádost posuzujeme individuálně a dle povahy jednotlivých oddělení.

*

Tak neváhej a ozvi se nám !