Novinky

Upgrade staršího počítače nebo vylepšení nového na Alza.cz

Chcete vdechnout nový život staršímu počítači nebo lehce vylepšit nově vybraný kus? Právě pro tyto účely Alza spustila dvě nové služby, dostupné v České republice, na Slovensku i v Maďarsku. Jedná se o Upgrade PC/NTB a Pozáruční Upgrade Alza PC

Upgrade PC/NTB je služba určená zákazníkům, kteří si na jejích stránkách vyberou počítač nebo notebook, který většinou parametrů splňuje jejich představy, ale přece jen mu k dokonalosti něco málo chybí, například další RAM či větší disk. V takovém případě může zákazník k objednávce zařízení přidat právě službu upgradu. Požadované komponenty mu rádi pomohou vybrat proškolení technici Alzy nebo ověří kompatibilitu těch, které si zvolí sám. Po domluvě upgradu pak zajistí profesionální montáž, zařízení s komponenty otestují, a to vše s plnou zárukou a do 4 pracovních dní od zadání sestavy do výroby. Po dobu záruky nabízí Alza také bezplatný servis a garanci opravy do 30 pracovních dní.

Druhou službou je Pozáruční Upgrade Alza PC. Tu jistě ocení zákazníci s dříve zakoupeným Alza PC, které stále funguje, ale již jsou na něm znatelné roky používání například v podobě zpomalení nebo omezené kapacity disku. Pokud nechtějí svůj přístroj zcela vyměnit, ale pouze upgradovat starší komponenty na novější a výkonnější, mohou službu opět zakoupit na stránkách e-shopu. Vztahuje se na zařízení do stáří 6 let. Se zákazníkem se do druhého pracovního dne spojí specialista, který pro další postup bude potřebovat vědět, o jaký Alza počítač či notebook se jedná. Nejsnazší způsob je mít připravené číslo původní objednávky nebo sériové číslo daného stroje. Z těchto údajů již lze dohledat všechny potřebné údaje a na jejich základě navrhnout možná vylepšení a cenovou hladinu požadovaných změn. Po domluvě a odsouhlasení cenové nabídky stačí donést přístroj na kteroukoliv z poboček Alzy. Technici pak komponenty vymění, otestují zátěžovými testy, vše zkontrolují a zákazníkovi vrátí do 4 pracovních dní po obdržení zařízení na oddělení montáží vylepšený počítač spolu se všemi původními komponenty. Na všechny nové komponenty navíc platí standardní záruka.    

Pokud si zákazník z nabídky upgradu nevybere, může stále využít široké nabídky Alza PC, a to jak v definovaných sestavách nebo skrze konfiguraci přesně podle svých představ. Zároveň Alza nabízí instalaci na dálku z pohodlí domova například MS Office, antiviru nebo jakéhokoli jiného softwaru.