Novinky

Rapture – nová značka pro PC hráče na Alza.cz

Tisková zpráva

Praha, 25. dubna 2022 – Na festivalu Comic-Con se představil Rapture – nová značka herního příslušenství. Ta doplňuje širokou nabídku gamingové jedničky Alza.cz o řadu herních židlí a stolů, myši, klávesnice či držáky na monitory. Firma tak vychází vstříc rostoucí poptávce hráčů po kvalitním a dostupném vybavení pro lepší zážitek při každodenním i příležitostném hraní.

Na největším festivalu popkultury v Česku, Comic-Con Prague, představila Alza.cz novou privátní značku Rapture. Nabídka největšího českého e-shopu se tak rozšiřuje o herní příslušenství, jako jsou speciální židle a stoly, klávesnice, myši či držáky na monitory a volanty. To vše v typicky hráčském designu s důrazem na kvalitu, ergonomii, odolnost a ze špičkových komponentů. Portfolio Rapture se bude dále rozšiřovat v průběhu roku, již nyní však nabízí periferie a další plně kompatibilní a designově sladěné vybavení s ideálním poměrem ceny a kvality.

„Gaming patří na Alze mezi dlouhodobě úspěšné a dynamicky rostoucí segmenty,“ řekl Ondřej Hnát, obchodní ředitel Alza.cz a dodal: „Pandemie zájem o hraní her ještě zvýšila, proto jsme chtěli hráčům dát možnost nakoupit na Alze kvalitní specializované vybavení, které je určené pro hraní nejenom designem, ale hlavně parametry, které transparentně uvádíme u všech produktů.“ Jenom v loňském roce zákazníci na Alze nakoupili hry, konzole, herní PC či notebooky a speciální gamingové periferie za více než 4 miliardy korun.

„Rapture, stejně jako všechno ostatní značkové zboží vyráběné přímo Alzou, odráží naši filozofii: Tvoříme pouze produkty, které bychom si sami koupili domů, z kterých jsme nadšení a na které jsme beze zbytku hrdí,“ vysvětlil Jan Rajdl, Business Development Manager pro privátní značky. „Díky tomu, že máme kontrolu nad celým výrobním procesem, od designu výrobku až po jeho obal, můžeme nabízet přesně takové výrobky, které na trhu chybí nebo jsou cenově neatraktivní, ale z vlastní zkušenosti a zákaznické zpětné vazby víme, že je naši zákazníci hledají,“ doplnil.

Pohodlné hraní pro každého

Již v únoru přidala Alza do své rodiny privátních značek vlastní řadu notebooků. V první vlně byly představené tři modely, z toho jeden čistě gamingový. Dalších pět modelů pro herní nadšence firma přidá v nejbližších týdnech. V nabídce bude několik konfigurací v různých cenových kategoriích, vyberou si z nich tedy nároční uživatelé i hráči s omezenějším rozpočtem.

Alza notebooky, stejně jako nová gamingová značka Rapture, navazují na zákaznický úspěch Alza PC, jejichž prodeje loni meziročně stouply o téměř 50 % na více než 21 000 kusů. Na prvních třech místech nejprodávanějších herních PC se v roce 2021 umístily modely Alza GameBox Core RTX3060 Ti+, Alza GameBox Core RTX3070Alza Gamebox Ryzen RTX3070. Celkový obrat sekce gamingu překonal 4 miliardy, čímž se zařadila mezi obratově největší segmenty Alzy.

Kolekce židlí Rapture aktuálně zahrnuje sedm modelů různých konstrukcí. Každý hráč si tak může vybrat variantu, ve které se bude pohodlně sedět a hrát právě jemu. K dispozici jsou jak křesla navržená pro drobnější mladší hráče s nosností do 100 kilogramů, tak ta z opačného spektra, vhodná i pro urostlé jedince se širokými opěrkami zad a područkami nastavitelnými nejen výškově, ale i do stran, hloubkově a úhlově. Vybírat je možné z verzí potažených umělou kůží, s perforací v částech sedáku pro lepší odvětrávání nebo s textilními segmenty. Ceny herních židlí a křesel Rapture začínají na 3 990 korun.

Žádné hráčské doupě není kompletní bez pořádného gamingového stolu, který pojme vše od herního stroje, přes monitory i ostatní periferie, a přitom nabídne dostatečnou ergonomii. Rapture aktuálně nabízí tři modely v černém nebo červeno-černém provedení v cenách od 3690 korun. Samozřejmostí jsou u nich výškově nastavitelné nohy, organizéry kabelů, držáky na pití či háček na sluchátka. Model Aurora navíc nabízí i stylové, na našem trh poměrně unikátní RGB podsvícení.

Ostatní příslušenství Rapture nabízí herní myši, klávesnice, podložky a držáky na monitory.

Privátní značky od Alzy se těší velké oblibě, jejich prodeje se za loňský rok zdvojnásobily a staly se miliardovým zbožovým segmentem. Kromě elektroniky již nabízejí například domácí potřeby, sušené plody nebo vybavení pro volný čas.