Novinky

Alza potvrdila svou pozici mezi nejatraktivnějšími zaměstnavateli v ČR

Článek

Praha, 2. března 2022 – V průběhu roku 2021 opět proběhly studentské průzkumy TOP Zaměstnavatelé a Universum. Alza.cz se v rámci obou průzkumů umístila velice dobře. Věříme, že naše trainee programy a spolupráce s vysokými školami mají pozitivní vliv na to, že se každoročně v těchto průzkumech objevujeme. 

V rámci předmětů na VŠE (E-commerce B2C a Online Marketing) máme možnost přiblížit chod jednotlivých oddělení i náplň konkrétních pracovních pozic. Dále spolupracujeme se studentským spolkem SKOK i prestižním programem CEMS při VŠE, Anglo-americkou vysokou školou (AAU) a ČZU. Prostřednictvím workshopů, přednášek, exkurzí, kariérních center a účasti na pracovních veletrzích (např. ŠANCE) si studenti mohou vytvořit lepší představu o svém budoucím zaměření a pracovním prostředí, které jim můžeme nabídnout, ještě před zakončením studia.  

Cílem studentských průzkumů není pouhé sestavení žebříčků nejlepších zaměstnavatelů. Podstatnější součástí jsou důvody a motivace studentů, proč chtějí v dané společnosti pracovat. Studie tak pomáhají nejen budoucím absolventům a školám, ale i samotným firmám, které mohou výsledky využít jako návod ke zlepšení. Napoví, kterým oblastem je třeba se věnovat, aby se pro studenty staly preferovaným a atraktivním zaměstnavatelem.

Studie TOP Zaměstnavatelé je projektem Asociace studentů a absolventů. Probíhá mezi studenty českých vysokých škol, kteří sami společnosti nominují. Sběr dat pro ročník 2022 probíhal od října do prosince 2021 a pomocí online dotazníku se ho zúčastnilo 11 856 studentů. Cílem studie je poskytnout jedinečné údaje studentskému vysokoškolskému světu. Z průzkumu vyplývá, že rozhodujícím parametrem výběru zaměstnavatele je nástupní mzda. Naprosto zásadní je také flexibilní pracovní doba, možnost práci zkombinovat s dalším studiem a roste důraz na pracovní kolektiv.  

Alza v kategorii Obchod & eCommerce obhájila loňské druhé místo!

 

Do průzkumu Universum (The Most Attractive Employers in Czech Republic), který probíhal od ledna 2020 do května 2021, bylo v České republice zapojeno celkem 9 706 studentů z 63 univerzit. Oproti minulým ročníkům se v hlasování studentů objevila znatelná změna. Dříve převládala touha budovat kariéru v nadnárodních korporátech, nyní studenti více projevují zájem o české společnosti. Při volbě se sledovaly také preference hlasujících. Nejdůležitějším kritériem pro budoucí práci se stalo přátelské prostředí. Na dalších příčkách se pak například objevily: výše budoucích příjmů, profesní trénink a růst a dobré reference pro budoucí kariéru.  

Alza si v rámci tří z pěti kategorií, ve kterých se objevila i v roce 2020, polepšila. 

  • Business/Commerce Students – 14. místo (17. místo v roce 2020) 
  • Humanities Students – 26. místo (29. místo v roce 2020) 
  • Engineering Student – 32. místo (35. místo v roce 2020)  
  • IT Students – 8. místo (8. místo v roce 2020) 
  • Natural Sciences Students – 46. místo (32. místo v roce 2020)

Věříme, že si i nadále zachováme přízeň studentů jako inovativní společnost, která dokáže i v silné konkurenci ostatních firem stále zaujmout. Podívejte se, jaké pozice pro studenty a absolventy v tuto chvíli nabízíme.