Novinky

Pomáháme potřebným

V nekonečném množství negativních informací a „pozitivních“ výsledků bychom se s vámi rádi podělili o aktivity, díky kterým se snažíme dělat svět hezčí. Přinášíme přehled vybraných CSR aktivit, které jsme podnikli v letošním roce. Dozvíte se také, na jakém principu CSR v Alze funguje a představíme vám základní pilíře CSR strategie.

Kde pomáháme

Vánoce patří dětem!

Také letos jsme plnili přání dětem z dětských domovů. Tentokrát uděláme hezčí Vánoce 95 dětem z Dětského domova Pyšely a Dětského domova Chomutov. Dárky z tabulky zmizely rychlostí blesku! Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili.

NF pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny pomáháme již 3. rokem. Celkem jsme věnovali již 3 miliony Kč. Fond hradí ve 100 % částky náklady spojené s péčí o předčasně narozené děti. Více informací získáte zde.

Nadace Nadání a dovednosti

Nově jsme se stali dlouhodobým partnerem nadace Nadání a dovednosti, které budeme minimálně po celý následující rok poskytovat vybavení pro její projekt Můj Byt. Projekt je určen pro mladé lidi, které brzy čeká odchod z dětského domova, nebo z něj už odešli. Více informací můžete najít zde.  

Nelehká doba online výuky

Letos na podzim jsme podpořili děti z rodin samoživitelů v Česku i na Slovensku. Věnovali jsme tak 50 notebooků do sbírky Nory Fridrichové, která od nás další nakoupila s výraznou slevou, a 20 notebooků slovenské organizaci Úsmev ako dar. Další desítka notebooků putovala potřebným rodinám v Praze 7, kde Alza vyrostla a kde sídlí. Pomohli jsme tak desítkám dětí, aby se mohly zapojit do online výuky. Dalších 10 notebooků jsme darovali základní škole Hunyadi Mátyás iskola v Budapešti.

Ježíškova vnoučata

Současná situace není snadná ani pro seniory. Proto jsme zapůjčili, pro projekt Ježíškova vnoučata, 15 potřebných tabletů, díky kterým se senioři budou moci „setkat“ s dárci alespoň virtuálně, prostřednictvím videohovoru.  

Jakou máme CSR strategii aneb komu pomáháme?

Žádostí o podporu, dar, sponzorství přichází mnoho každý den. Všechny žádosti posoudíme, zda spadají do 3 základních pilířů naší CSR strategie a následně je předáváme ke schválení předsedy představenstva.

3 pilíře CSR strategie

  1. Filantropie – pomoc neziskovému sektoru prostřednictvím darů, zápůjček a školení. Patří sem také náš stěžejní CSR projekt Souhvězdí pomoci, ve kterém máme zalistováno na 80 neziskových organizací a vybrali jsme již téměř 2 miliony Kč. ​​​​​​​
  2. Ekologie – ochrana životního prostředí je součást DNA naší firmy, patří sem snížení odpadu v logistice a prodejní síti, recyklace, ekologické obaly, ale také například elektromobilita.  
  3. Dlouhodobá podpora vzdělávání a strategické CSR – do tohoto pilíře řadíme aktivity jako jsou naše předměty na VŠE, podpora komunit, sdílení know-how, přednášky na konferencích, ale také účast v různých sdruženích související s činností naší firmy, jako je například Asociace pro elektronickou komerci.